• 07:10:22
  • Piątek, 21 czerwca 2024
  • Imieniny: Alicji i Alojzego

Godziny otwarcia:

pn.-sob.: 07:00 - 21:00Auchan

pon. - pt.: 09:00 - 19:00poziom 0 i I

pon. - pt.: 09:00 - 19:00poziom II

sobota: 09:00 - 13:00poziom 0 i I

sobota: 09:00 - 13:30poziom II

niedziela: 11:00 - 16:00poziom II (handlowa)

Artykuł

11.07.2013 r. - Zmiana organizacji ruchu!!

Zmiany ruchu w centrum Jarosławia. Ulica Słowackiego jednokierunkowa

Remont Drogi Wojewódzkiej nr 880 idzie pełną parą. Aktualnie sporo prac drogowych prowadzonych jest na terenie miasta. Rozkopane są wchodzące w skład drogi ulice Słowackiego i Pruchnicka. Taka sytuacja sprawia spore kłopoty jeżdżącym po mieście kierowcom. Ul. Słowackiego przejedziemy aktualnie jedynie w kierunku wyjazdowym z miasta tj. od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w kierunku ulic Pruchnickiej i Poniatowskiego. Kierunek w stronę centrum jest zamknięty, ze względu na prowadzone prace. Oznacza to, że wjeżdżając do miasta ul. Pruchnicką musimy skręcić w prawo, w ul. Poniatowskiego. Jednokierunkowy ruch na ul. Słowackiego mocno wpływa na ruch w tym rejonie miasta. Korki zarówno na ul. Słowackiego, jak i Pruchnickiej szczególnie w godzinach szczytu oraz w dni targowe, potrafią skutecznie zablokować ruch nawet na bocznych uliczkach.
    Utrudnienia spotkamy też na ul. Pruchnickiej. Blokowana przez auta nie mogące płynnie wjechać do miasta, jest na dodatek dość często paraliżowana przez prowadzenie ruchu wahadłowo. Droga Wojewódzka nr 880 jest bardzo ważną arterią dla Jarosławia. Jest to główny wjazd do miasta od strony południowej, dodatkowo w okolicach ul. Pruchnickiej stworzyło się prawdziwe zagłębie handlu. Mamy tutaj wiele sklepów i centrów handlowych do tego we wtorki i piątki odbywa się bazar, do którego najwygodniejszy dojazd zapewnia właśnie ul. Pruchnicka. To wszystko sprawia, że codziennie przejeżdża tą ulicą ogromna ilość aut. Część z nich wydostaje się z miasta, ale sporo stanowią mieszkańcy starający się zrobić w tej części miasta zakupy. Ci ostatni często powracając do domów muszą ponownie pokonać remontowane ulice.
    Trwające na ul. Słowackiego prace prowadzone są etapami. W tej chwili remontują prawy pas (patrząc od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II). Związana z pracami zmiana organizacji ruchu oraz utrudnienia potrwać powinny do 31 sierpnia br. Czeka nas więc blisko 2 miesiące istnej drogowej gehenny na ulicach Jarosławia.
    Przypomnijmy, że remont ulic Słowackiego i Pruchnickiej jest częścią przebudowy Drogi Wojewódzkiej nr 880 Pruchnik-Jarosław. Przebudowa prowadzona jest przez Podkarpacki Wojewódzki Zarząd Dróg w Rzeszowie. Obejmuje ona remont odcinka o długości ponad 16 km prowadzącego od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 880 z dawną krajową "czwórką" w Jarosławiu do skrzyżowania DW 880 z DW 881 w okolicach Pruchnika. Prace prowadzi firma Strabag. W ich ramach zostanie wykonany remont nawierzchni drogi, który umożliwi m.in. poprawę jej nośności. Przebudowane zostaną również skrzyżowania. Powstaną dwa ronda: na skrzyżowania ul. Pruchnickiej z tzw. "drogą graniczną" (ul. Strzelecka i ul. Chodkiewicza) oraz w Roźwienicy, gdzie DW nr 880 krzyżuje się z drogą powiatową nr 1633. Zmiany obejmą również skrzyżowanie ul. Słowackiego z ul. Pruchnicką, na którym prowadzone są aktualnie prace. Ruch w tym miejscu usprawnić ma sygnalizacja świetlna, która powstanie w ramach przebudowy. A także cześć ul. Pruchnickiej prowadząca do tego skrzyżowania. Pod wiaduktem kolejowym ulica będzie miała dwie jednokierunkowe, jedno-pasowe jezdnie rozdzielone środkową wyspą. Poza miastem, w miejscowościach przez które przebiega droga, powstaną chodniki oraz zatoczki autobusowe.
    W ramach przebudowy powstanie również nowa przeprawa przez Mleczkę. Dotychczasowy most w miejscowości Bystrowice został już rozebrany (ruch odbywa się poprzez most tymczasowy). Nowy jednoprzęsłowy most ma mieć długość ok. 23 m i szerokość 13,6 m. Nośność w tym miejscu wzrośnie do 50 ton.
    Łączny koszt przebudowy to nieco ponad 38,6 mln zł. Inwestycja dofinansowana została ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013 i Budżetu Państwa.
    Według planów PZDW przebudowa całości drogi powinna zakończyć się do 30 września 2014 r.

ŻRÓDŁO:www.jaroslawska.pl